FAJTFEST 12.-14.07.2018

FAJTFEST během let dorostl v plnohotnotného partnera těch největších festivalových jmen v Čechách. A Suicide Angels stánek nemůže na týhle akci chybět. Proč bys tam měl dorazit i Ty?

Třeba Tě přesvědčí jeden z pořadatelů, Bob, vyzpovídala ho pro vás Milfi.

V posledních letech se s festivaly doslova roztrhl pytel. V čem jste zrovna vy jiní?
V první řadě asi tím, že jsme celkem stylově vyhraněný festival zaměřený na metalcore, nu- metal a hardcore a teď i deathcore, ale každý rok dáme i něco jiného pro zpestření – viz loni Gutalax a letos DAERRWIN.  Za druhé určitě místem. Velká část festu u nás je na letištích , fotbalových hřištích , kempech atd., ale žádný není na kopci, v přírodě a přímo u rozhledny.
Jaká je konkrétně Tvoje role v managementu festivalu? 
S Jiřím Despem Fialkou jsme společně FF založili před deseti lety a jsme momentálně jediní zakládající členové v Crew týmu. Nemám ale rád výraz hlavní pořadatel, i když mě asi lidi znají nejvíc . Hlavní tým má momentálně 4 lidi a každý z nás má stejné slovo a o všem rozhodujeme společně .
Vyplnili jste mezeru na trhu? Festival obdobného rozměru a lineupu bych viděla spíše někde blíže ku Praze – je lokalita Vašeho festivalu plusem? Nebo je to spíš risk?
Lokalita je asi nej co jsme mohli najít – z Prahy je to k nám 150km a Brna 50… Vlastně celá republika to k nám nemá až tak daleko, navíc je zásadní, že festival defacto sousedi  s dálnicí D1 a cestování je teda na pohodu. ( :D teda jak kdy, známe všichni situaci na D1) . S areálem jsme maximálně spokojeni a neustále přemýšlíme jak ho upravit pro více návštěvníků .
Emmure jsou moje srdcovka. Jde prozradit nějaká libůstka z jejich rideru nebo je to přísně tajné
Máš dobrý vkus. Emmure jsou i pro nás asi největší headliner, kterého jsme kdy měli a taky obrovská výzva . Mít Frankieho na FF je stále jako sen . Rider mají celkem standardní bych řekl, s tím tě asi moc nepotěší. Z cateringu je to například čerstvý uzený losos, sushi, atd. – skoro žádné požadavky na alkohol. Hodně RedBullu a kávy.
Je něco, na co jsi Ty sám za sebe obzvlášť pyšný?
Úplně na začátku jsme neměli kontakty, peníze, zkušenosti, ani nám nepomáhal žádný jiný zaběhnutý feset, měli jsme jen srdce pro hudbu a touhu něco dokázat. V dnešní době už Fajtfest patří na festivalovou mapu nejen v Evropě, a na to jsme všichni v Crew týmu pyšní nejvíce!!!
Kam až chcete Fajtfest dostat, máte směrem kupředu nějaké ambice nebo postupujete každý rok víceméně živelně bez nějaké koncepce?
Ano , máme celkem velké vize do budoucna a hlavně budeme chtít co nejdéle zůstat na Fajtově kopci. Je už i plán na druhou velkou stage atd., nechceme a ani nemůžeme být další Brutal Assaut nebo Rock For People, ale musí se s námi na tomhle trhu do budoucna počítat. Vše ostatní ukáže až čas. Věřím, že odhodláni a i potřebné štěstí bude na naší straně.
Moc děkujeme za příležitost být letos součástí famózního projektu Suicide Angels a rádi podpoříme malého Tomáška Voborníka co to půjde a celá FF Family taky ! Za chvíli na Kopci!
My děkujem za rozhovor, za možnost být u toho a přejeme ať se vaše celoroční pořadatelský úsilí zúročí v tom nejlepším slova smyslu.