HARMONY – andělská fotografka

VERONIKA alias HARMONY je jedním z našich nejaktivnějších andílků, a to nejen před, ale i za objektivem. Ti, že jí to jako modelce jde, je jednoznačné. Ovšem sklízí úspěchy i jako fotografka, konkrétně má před sebou už druhou výstavu vlastních autorských fotografií.

Harmony pro vás vyzpovídala Milfi

Jak ses k fotografování vlastně dostala?
K focení jsem se dostala ve svých třinácti letech, kdy mi rodiče pořídili můj první fotoaparát Olympus Lumix fz18. Bavilo mě fotit po výletech přírodu, architekturu a jiné zajímavosti. V deváté třídě na ZŠ, když jsem se rozhodavala jakým směrem se vydám, pro mě byla jasnou volbou umělecká SŠ se zaměřením na fotografii. Ve škole jsem měla možnost poznat svět zrcadlového fotoaparátu. K němu jsem rychle přilnula, pořídila si Nikon D90 (s kterým fotím dodnes) a začala jsem se zaměřovat na focení lidí.

Máš mezi fotografy nějaký vzor?
Je to divné, ale žádný konkrétní vzor nemám. Líbí se mi široká škála umělců a fotografů, ale nikdo, kdo by mou tvorbu ovlivňoval, není.

Jaká byla Tvá první výstava a jak se chystáš na tu v pořadí druhou?
Nervozita hrála na všechny strany,  přece jen je kolem toho spousta zařizování a málo času. Na druhou stranu se dá říct, že jsem na sebe pyšná. Na mých výstavách se mohou návštěvníci těšit nejen na fotografie krásných žen, ale i na krajinu, architekturu, přírodu.. vše co mám ráda. Ta v pořadí druhá se chystá v Rokycanech, v galerii V brance, ,která bude zahájena vernisáží 11.února a ke shlédnutí bude do 14.4.2017.

Co Ty a Suicide Angels? Jakou roli si víc užíváš? Modelkovskou nebo fotografkou?
Těžko říct. Baví mne obojí a to moc. Nebudu to škatulkovat, jsem ráda, že mohu být součástí něčeho tak dobrého a prospěšného a to jak v roli fotografa, tak modelky.

Jsi jednou z dívek, kterou můžeme v Suicide Angels považovat za stálici – a já osobně Ti tímto fakt děkuju za tolik absolvovaných akcí, kam jsi neváhala jet a podpořit tak charitativní rozměr „sůsajdek“. Proč to vlastně děláš?
Protože si moc dobře uvědomuji kolik lidí na zemi potřebuje pomoc, ale bohužel spasit svět neumím, tak ráda udělám alespoň to, co je v mých silách a bude mě hřát u srdce, že někomu alespoň o setinku usnadníme život.

Jsi zadaná? A čím musí disponovat chlap, aby sis z něj sedla na zadek?
Jsem zadaná. Bude tomu 8 let . Chlap aby mě zaujal, musí mít především svou vlastní osobnost. Nemám ráda dnešní novodobé typy co jsou lehce ovlivnitelné společností, nebo tím, co je teď vlastně IN.

Jak si udržuješ postavu?
Neudržuju . Jsem absolutně nesportovní člověk, jediné co zvládnu, je snowboard, ale to je asi vše. Jím úplně normálně, nedržím žádné diety ani si nepotrpím na zdravou stravu. Je pravda, že většinu vyběhám v práci, živím se ke škole jako servírka.

Kdybys na sobě mohla něco změnit, co by to bylo?
To nevím. Mám se ráda Nechci aby to působilo namyšleně, ale nechci nic moc na sobě měnit, každý má svý mouchy, jinak bychom byli prostý kopie . Možná bych si jen přidala trochu trpělivosti, protože té mám patřičný nedostatek.

Zatím patříš k těm méně potetovaným andílkům. Plánuješ nějaké další kérky?
Plánuji si rozšířit rameno o pár květin navíc, ale nic dalšího zatím v dohlednu není. Až něco patřičně dost ovlivní můj život, může se stát, že to přibyde do sbírky, ale zdobit se kravinkama bez rozmyšlení a pro mě významu nechci.