Save SK8 Litoměřice

Další, tentokrát menší regionální akcí, na kterou se chystáme, je zajímavý projekt Save SK8 na záchranu/revitalizaci skateparku v Litoměřicích. Mezi hlavní organizátory druhého ročníku patří velmi schopná mladá agilní a doslova multifunkční slečna Šárka Hlaváčková, se kterou jsme udělali bleskový rozhovor těsně před vypuknutím události.

Letošní Save Sk8 se odehrává nejen v prostorách litoměřického skateparku, ale taky na lodi Cargo Gallery, která skýtá hodně zajímavý prostor, který Suicide Angels už v dohldené době využijí na jednu ze svých akcí.

Co Tě vede k pořádání takovýhle akce?

Minulý rok jsem se rozhodla uspořádat festival v našem skateparku v Litoměřicích a v polovině pořádání jsem přišla na fakt, že skatepark mají uzavřít, jak kvůli rekonstrukci Tyršova mostu, tak kvůli špatnému stavu v jakém momentálně je. Začala jsem jednat s městem, se sponzory a s místní komunitou skateboardistů  a jezdců na bmx. Uspořádali jsme benefici na podporu skateparku v LTM SAVE-SKATE. Dokonce jsme vyhráli  ocenění projekt roku. Nicméně přišla zima , jaro, léto…. a vůbec nic se nezměnilo. Přibylo  nám v Litoměřicích nové workoutové hřiště, dětská hřiště, ale na jedno z nejnavštěvovanějších sportovišť v LTM se úplně zapomíná.

Jezdíš sama na skejtu?

Už ano! Dlouho jsem jezdila na longboardu a letos už drandím i na skejtu.

Jak podporuje sk8, bmx jezdcce a další lidi, kteří park využívají, město Litoměřice?

O skatepark se mají oficiálně starat technické služby města LTM, nicméně slíbili, že tam budou chodit třikrát týdně a většinou se to moc neděje. Jinak patříme do zapovězené komunity lidí. O skejťácích se říká, že jsou to sígři a město Litoměřice se k nim jinak nechová. Celé to vypadá tak, jako kdyby obě dvě strany trucovaly a nechtěly se sebou spolupracovat.

Kolik je potřeba peněz na revitalizaci?

Firma Mystic nám vykalkulovala cenu nového skateparku, se střechou a bazénem kolem 4 milionů. Celou dobu se to snažíme koncipovat tak, že chceme skatepark se střechou a bazénem na ježdění. Jelikož je město LTM lídrem v síti Zdravých měst po ČR a jelikož má rozvinutou kulturní a sportovní síť služeb, tak jim chybí stále jedna věc. Skatepark, který nebude mít v Ústeckém kraji obdoby… se střechou a bazénem.

Vloni už jedna část Save SK8 proběhla, s jakým výsledkem?

Vybrali jsme 8500 kč a z toho 3000 kč jsme dostali DAREM od skateboardový asociace ze Štětí a otevřenou výzvu městu LTM podepsalo přes 600 lidí.

Na co bys nalákala lidi?

Letos? Na Cargo gallery loď, která zde bude parkovat po dobu tří měsíců. Save-skate II. je asi nejpropracovanější akce na lodi za měsíc čevenec. Takže doražte na Prago Union, nebo na kytarovky jako The Oxx, Kluci, The Maggies Marshmallows atd.

Je někde možnost přespat, když je akce dvoudenní?

Před lodí stojí stanové městečko! Možnost přespání, snídaní, a koupačky v Labi. Léto v jiném stylu

Tak doufám, že se zde letos potkáme :)

Díky za rozhovor a přejeme hojnou účast.